New Alienware 34″ AW3425DW 240Hz OLED Curved QHD FreeSync Gaming Monitor (DisplayPort, HDMI)
342534 New Alienware 34″ AW3425DW 240Hz OLED Curved QHD FreeSync Gaming Monitor (DisplayPort, HDMI)
Out of stock
SKU: 23067888 Category: Dell
Share this:
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Nextdoor (Opens in new window) Nextdoor
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
  • Email a link to a friend (Opens in new window) Email
  • More
  • Print (Opens in new window) Print
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on Bluesky (Opens in new window) Bluesky
  • Share on Mastodon (Opens in new window) Mastodon
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Threads (Opens in new window) Threads
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Description
  • Additional information
  • Reviews (0)
Description
Diagonal Size: 34.2"
Resolution / Refresh Rate: 3440 x 1440
Adaptive Sync
NVIDIA® G-SYNC® Compatible
AMD FreeSync™ Premium Pro
VESA AdaptiveSync
Response Time: 0.03ms GTG๎จงPorts
1 DisplayPort 1.4 (HDCP 1.4 & 2.3) port (Supports up to 3440 x 1440, 240 Hz, DSC, HDR)
2 HDMI ports (HDCP 1.4 & 2.3) (Supports up to 3440 x 1440, 240 Hz, FRL, HDR, VRR as per specified in HDMI 2.1)
1 USB 5Gbps Type-B upstream port
1 USB 5Gbps Type-A downstream port
1 USB-C 5Gbps downstream port with 15 W charging๎จฌCables
Power cable
1 DisplayPort-DisplayPort cable – 1.80 m
1 HDMI cable – 1.80 m
1 USB Type-A to Type-B 5Gbps cable – 1.80 m
Like this:
Additional information
Weight 40 lbs
Dimensions 40 × 20 × 12 in
Connectors
DisplayPort, HDMI
Refresh Rate
240Hz
Resolution
3440 x 1440
Screen Size
34" Curved